Navigatie overslaan en naar de inhoud
COUTINHO IN SCIENCE-CAFÉ ZEIST
Meer dan 100 bezoekers waren naar de 15e aflevering van het Science Café Zeist gekomen. Het café is een initiatief van Rc Zeist, dat hoopt op deze wijze bruggen te slaan tussen wetenschap en samenleving.
Tijdens deze aflevering van het Science Café was de spreker Roel Coutinho, directeur infectieziekten van RIVM en hoogleraar aan het AMC, en één van de autoriteiten in Nederland op het gebied van infectieziekten. De avond werd geopend door burgemeester Janssen van Zeist, die het belang schetste van dit soort bijeenkomsten, omdat ze complexe problemen inzichtelijk maken; en dat in een tijd waarin de nuance nogal eens ontbreekt.

Coutinho begon zijn verhaal in 1850, een tijd waarin mensen leefden onder erbarmelijke omstandigheden, de nodige epidemieën. Rond 1950 leek dat onder controle, maar niets was minder waar. Het HIV-virus kwam opzetten in de jaren tachtig en dat bleek ook nog eens zeer lastig te bestrijden.
Coutinho nam de aanwezigen ook nog mee langs een aantal andere zaken, zoals Q koorts, de Bof, Sars, Mexicaanse griep, het pokkenvirus, stafilokokken en het besmette kippenvlees.

De boodschap van Coutinho was: we zullen altijd te maken blijven krijgen met infectieziekten die van dieren op mensen zullen overgaan. Daarnaast hield hij een pleidooi voor biologisch vlees: 'je moet je vlees goed bereiden en je moet meer betalen voor je kippenvlees!'


.