Navigatie overslaan en naar de inhoud

Bij Rotary is het net als bij toneel of muziek, je begint met een briljant idee, een inspiratie, wat gepaard kan gaan met enige verwarring of zelfs een lichte chaos onder invloed van de wijngod Dionysos en dan komt die andere god, vormgever Apollo om orde te scheppen en er iets moois van te maken. Onze clubs willen graag iets doen aan verbetering in de wereld, grote doelen zoals ‘Polio de wereld uit’, ‘waterputten bouwen’ ,’ tenten naar rampgebieden sturen’, of kleine doelen. Je moet op het idee komen en het dan realiseren, wat veel organisatievermogen vraagt.
Toen in de zomer orkesten en toneelgezelschappen – aan het eind van het seizoen – met vakantie gingen, stonden de theaters leeg, terwijl er juist zoveel vakantiegangers in de stad waren op zoek naar cultuur. En toen – kort na de oorlog - kwam het briljante idee om gezelschappen die tijdens het seizoen niet te betalen waren, in hun vakantie naar Nederland te halen. Dat vraagt veel organisatie en ordening, maar zo konden wij in de zomer genieten van de mooiste theaterproducties op voorwaarde dat er mensen waren die overal op zoek gingen naar die mooiste evenementen en andere mensen die verantwoordelijk waren voor het reizen, de huur van theaters, de reclame en de uitleg waarom juist deze producties zo interessant zijn.
brengt het Holland festival de opera ‘Dionysos’ van Wolfgang Rihm, gebaseerd op een tekst van Friedrich Nietszche (Die Geburt der Tragödie aus dem Geiste der Musik) waarin de samenwerking tussen Dionysos en Apollo, tussen chaos en ordening, boeiend zichtbaar wordt gemaakt, met een zwaar accent op de ordening om er voor te zorgen dat de chaos in het hoofd van de dichter niet de overhand krijgt.
Maar het Festival brengt nog veel meer producties, zoveel, dat het onoverzichtelijk dreigt te worden, daarom biedt het Festival een kennismakingsroute aan met het ballet ‘Birds with Skymirrors’ (over zeevogels met stukjes uit het water gevist plastic in hun bek), de musical ‘Fela’ (met dynamische Afrikaanse dans), ‘De esoterische wereld van Erik Satie’ (piano met videobeelden) en de in het Engels gespeelde 18de eeuwse satire ‘The School for Scandal’.
Voor alle andere voorstellingen heeft het Festival een overzichtelijk agendaboek en ook nog een internetadres: www.hollandfestival.nl
Conrad van de Weetering