© 2023 Rotary in Nederland.
Alle rechten voorbehouden.

Plastic Recycle LAB

A picture containing text, different, various, screenshot

Description automatically generated

 

Een plastic recycling LAB voor het basisonderwijs:

zelf plastic shredderen, de korrels smelten

en …..er iets nieuws ervan maken!

Doe mee: nog € 15.000 nodig

De kinderen kunnen het volgende doen in het Rotary Lab:

· Het leren herkennen en sorteren van de verschillende soorten plastic

· Het shredderen van plastic tot korrels op de shredder-fietsen

· De korrels in een mal gieten en er een schildpad of vlinder mee maken

Partners:

· De HVC Afvalcentrale Alkmaar: zij draaien op 210 basisscholen in Noord-Holland een lesprogramma en het LAB wordt daarbij aangehaakt. Ook Rotaryclubs kunnen het LAB online boeken: www.hvcgroep.nl of rechtstreeks bij Rotaryclub Amsterdam-Nieuwendam

· Save Plastics Arnhem heeft ervaring met laagwaardig plastic als grondstof en levert de kennis en de apparatuur: www.saveplastics.nl

· De stichting End Plastic Soup, verbindt al al meer dan 250 Rotaryclubs, Rotaractclubs en vrienden: www.plasticsoup.nl

Het LAB kost circa € 40.000.- en wij bouwen het LAB in Amsterdam-Noord. We zoeken clubs en bedrijven die willen participeren en het LAB natuurlijk kunnen lenen!

Een Global Grant voor een plastic recycle fabriek voor BOUWMATERIALEN

voor 10 vissersdorpen aan de oostkust van India

Doe mee: nog € 35.000 nodig

RC Amsterdam-Nieuwendam gaat de opgedane kennis met het mobiele LAB meteen delen met 10 vissersdorpen aan de oostkust van India. Reden: deze dorpen raken langzaam maar zeker verstikt onder een dikke laag plastic. We bouwen er een recycle fabriek om van het laagwaardige plastic van 10 vissersdorpen (30.000 bewoners) bouwmaterialen te maken.

Partners

·

Rotaryclub Visakhapatnam India, sinds 2012 partner van RC Amsterdam-Nieuwendam inzake meerdere grants

·

Save Plastics BV, partner die met een Interegsubiside de eerste afvalfabriek voor laagwaardig plastic bouwt in Almere: www.saveplastics.nl

·

Stichting Friends Indeed, die de kosten voor haar rekening neemt die niet via een grant kunnen, o.a. het gebouw aanpassen, infrastructuur, salarissen: www.friendsindeed.nl

·

Campus Challenge, voor kinderen en jongeren met een beperking, levert de locatie en organiseert de 1e beroepsopleiding voor jongeren met een beperking tot plastic operator: www.campus-challenge.org

Voor deze Global Grant van circa € 100.000 zoeken we clubs en districten die willen participeren!

Rotary en het milieu

We weten allemaal dat het de hoogste tijd om het milieu en onze gezondheid beter te beschermen. Rotary International heeft hiervoor onlangs een 7e focuspunt heeft opgesteld voor Global Grants: environment.

Onze generatie heeft destijds het plastic nogal naïef omarmd: wij moeten nu onze kinderen leren dat hun plastic footprint laag houden. En tegelijkertijd dat zij wijs en bewust omgaan met de plastic berg dat er al is en wat er nog bijkomt: gerecycled plastic hergebruiken.

We delen de kennis die we opdoen graag; beide programma’s zijn geschikt om opgeschaald te worden en een bijdrage te leveren aan een schone en gezonde wereld.

Doe mee met deze ‘environment ‘ programma’s

voor een schone en gezonde wereld en doneer voor het mobiele LAB in Nederland en/of de werkplaats in India

NL 06 INGB 0000 107 970

o.v.v. Mobiel Recycle LAB Nederland en/of Recycle Fabriek India https://www.rotary.nl/amsterdamnieuwendam/

Nadere info:

Anne Legeland 06 549 23 887 legeland@legeland.nl

Ruud Leever, rleever@euronet.nl

Logo, company name

Description automatically generated with medium confidence