Nieuwsbrief nr 25
Foundation -nieuwsbrief nr 25
DECEMBER 2004

ROTARY FOUNDATION COMMISSIE DISTRICT 1580
Deze Nieuwsbrief gaat dit keer over twee zaken: het betalingsverkeer, en het opnieuw tot leven gewekte 3H- programma.
Betalingsverkeer
Vanuit Evanston is een oekaze uitgegaan naar, voor zover ik kon nagaan, vele onderdelen van Rotary (Foundation) dat alle betalingen voortaan in Euro’s en in Dollars kunnen geschieden, maar dan wel op een rekening bij de Deutsche Bank in Duesseldorf.
Dringend wordt een ieder verzocht om het altijd gevolgde systeem te continueren en alle betalingen via de RAN te laten verlopen.
Denk er ook aan dat gelden die bestemd zijn voor projecten, zoals de eigen bijdrage aan b.v. Matching Grants, naar een andere rekening moeten worden overgemaakt dan de gewone vrijwillige bijdragen:
Projectgebonden bedragen voor Matching Grants etc moeten naar t.n.v Rotary Foundation Amsterdam |
Wanneer gelden op een van de andere rekeningen worden overgemaakt tellen die niet mee voor de DDF van het district. Vorig jaar zijn nogal eens sommen op de algemene rekening terecht gekomen die dus dan niet meetellen voor het DDF.
Clubbijdragen en giften moeten naar t.n.v. Stichting Rotary Foundation Nederland te Amsterdam. |
3-H Projecten
(Health, Hunger and Humanity)
Dit programma is een aantal jaren geleden opgeschort. Het was bestemd voor de grotere hulpprojecten ( ca $ 100.000 en meer), en diende voorafgegaan te worden door een pilot-studie die apart gefinancierd werd uit het Worldfund. De thans doorgevoerde herstart kent wat andere criteria dan voorheen, t.w.
1. |
De Rotaryclub of het district dat het initiatief neemt voor het project dient eerder succesvol deze rol te hebben gespeeld bij de uitvoering van een gewone Matching Grant. Die ervaring mag niet ouder zijn dan 5 jaar, en deze club moet hebben voldaan aan de vereisten inzake rapportage daarvan; |
2. |
De benadering van het project dient kenmerken te bevatten van humanitaire hulp, met ondersteunende componenten als training, breed gedragen sociale ondersteuning, financieel voordeel en technische expertise uit Rotary- of non-Rotary bronnen; |
3. |
Maak een inschatting van de behoefte ter plaatse, en de te verwachten ondersteuning van de bevolking ter plekke; |
4. |
Initiatiefnemende clubs moeten 10 % van de benodigde fondsen zelf opbrengen. |
De voorstellen kunnen vanaf 1 januari 2005 in Evanston worden ingediend.
Het tijdschema voor de 3-H Grants ziet er alsvolgt uit:
1 juli-31 maart |
Voorstellen voor 3-H Grants moeten jaarlijks vóór 31 maart in Evanston zijn ontvangen. Wanneer het voorstel voldoet aan de eisen zal aan de voorstellers een aanvraagformulier worden toegezonden, ter invulling. |
1 augustus |
Aanvragen voor beoordeling op de Trustee-meeting in April moeten elk jaar vóór 1 augustus in Evanston zijn ontvangen. |
1 november |
Uiterste datum voor de eventuele completering van alle vereisten; |
30 november |
De programmacommissie van de Trustees kiezen 3-H aanvragen uit voor een bezoek aan de projectlocatie, ter voorbereiding van de Trustee-meeting in april; |
Voorstellen voor projecten kunnen vanaf 1 januari 2005 bij in Evanston worden ingediend. Pas als deze zijn geaccepteerd wordt een aanvraagformulier toegezonden.
World Community Service
De World Community Service (van Rotary International) heeft een database voor projecten die Rotaryclubs in ontwikkelingslanden aanpakken, en waarvoor hulp wordt gevraagd aan meer draagkrachtige clubs elders in de wereld. Er zijn heel goede ervaringen met dit soort projecten omdat ze met enthousiasme worden gesteund door de Rotary ter plekke. Bij initiatieven vanuit ons land wil het daaraan nog wel eens ontbreken. De website is te bereiken via www.rotary.org Toets op de blauwe balk RI Programs in en in de linkerkolom totdat WCS Exchange database verschijnt.
Van harte aanbevolen!
De Districtscommissie is graag behulpzaam!
Persoonlijk:
Per 1 januari 2005 wordt het voorzitterschap van de Districtscommissie overgenomen door DG Henk Biemond. Omdat hij tot de jaarwisseling 100% bezet was met de clubbezoeken heb ik de honneurs tot dat tijdstip waargenomen. Wel zal ik tot in ieder geval 1 juli a.s. de Humanitaire Zaken van de Districtscommissie blijven behartigen, daarna zien we wel weer verder.
Per 1 juli j.l. ben ik overgestapt naar de Landelijke Advies Commissie waar ik het secretariaat voor mijn rekening heb genomen, zo mogelijk tot juli 2007. Wie de Nieuwsbrieven zal gaan verzorgen is nog niet bekend, ik heb in elk geval de 25 volgemaakt!
Graag wil ik iedereen bedanken voor de support die onze commissie mocht ondervinden. Zonder steun van de “achterban” kunnen wij niets bereiken!
Eric Fontein
wnd voorzitter Districtscommissie 1580 Rotary Foundation