In het verleden is Nederland meestal in staat geweest buitenlanders op te nemen in onze samenleving. We zijn daardoor financieel, maar vooral ook cultureel verrijkt. In deze tijd ligt dat anders, het integratie proces gaat niet meer zo snel en gaat gepaard met de nodige spanningen. Hoewel, ook vroeger heeft de integratie de nodige spanning en inspanning gevergd, maar dat zijn we weer vergeten.
In Nederland zijn globaal 1 miljoen immigranten, Nederlanders uit het buitenland, ook wel allochtonen genoemd. Het zijn Surinamers, Turken, Chinezen, Marokkanen, Iraniërs.1 miljoen immigranten, die gaan niet meer weg, die leven hier over 50 jaar nog. Verhoudingsgewijs kansarm, laag betaald, slecht geschoold. In aantallen een enorm potentieel aan klanten en aan medewerkers. Maar ook kennis van andere culturen, andere markten. Hier gaat de districtsconferentie dus over: over het bij elkaar brengen van deze twee werelden. Op de Rotary wijze, niet alleen kletsen maar ook doen.
“Welke kansen biedt de aanwezigheid van Nederlanders uit het buitenland (immigranten), hoe kunnen we deze kansen beter benutten en welke rol kan Rotary daarin spelen?”
Het programma begint vanaf 8.30 uur met ontvangst en eindigt om ca 15.15 uur Volgende keer zullen de sprekers geïntroduceerd worden en het programma worden bekend gemaakt Echter de commissie heeft gelekt: geheimen van de commissie liggen op straat en zijn voor de liefhebbers te bezien.  |