nieuwsbrief september 2020

Districtsgouverneur: Jeroen van Dooren, dg@rotary-d1610.nl
Districtssecretaris: Corine den Baars, secretaris@rotary-d1610.nl

 

 

Voorwoord

Vrienden en vriendinnen,

De grote vakantieperiode is bijna ten einde. Daarmee normaliseert het leven en ook de clubbijeenkomsten gaan langzaamaan weer terug naar ‘normaal’. Dit in tegenstelling tot het coronavirus dat nog steeds in de wereld rondwaart en ons alert blijft houden binnen de anderhalvemetersamenleving. Tegelijkertijd werd in Schijf de eerste fysieke districtsstafvergadering sinds tijden georganiseerd en daar waren vele leden bij aanwezig. Voor mijzelf een verademing ten opzichte van de eerdere diverse ZOOM-sessies en ik zie dan ook erg uit naar de clubbezoeken die vanaf 1 september gepland staan. Graag jullie speciale aandacht, nogmaals, voor de agenda zoals die op de website is weergegeven voor deze clubbezoeken.

Rotary stond uiteraard niet stil in de vakantieperiode! Graag wil ik daarom jullie aandacht vragen voor de organisatie van 2 belangrijke Rotary-events, waaraan je overigens van huis uit kunt deelnemen. We blijven dus voorlopig nog wel even een mix houden van online en offline events.

è

EEMA

De pandemie Covid-19 zorgde ervoor dat de voorgenomen ‘EEMA2020-conferentie’ in september 2020 verzet is naar september 2021. Het organisatieteam voor ‘EEMA2020-2021’ is daarom volop aan de slag om op 12 september 2020 vanaf 17:00 uur een online conferentie te organiseren. Meer informatie vind je via deze link EEMA digitaal.

è

Institute

Op zaterdag 10 oktober 2020 van 10.00 tot 12.30 (CEST) uur kun je thuis of waar dan ook meedoen aan een internationale Rotarybijeenkomst (Institute). Alle Rotarians en Rotaractors en hun partners uit 90 Europese districten zijn uitgenodigd. Inschrijving voor het Rotary Institute 2020 kan via de website van het Rotary Institute. Klik hier.

Geniet van een fijne nazomer!

Jeroen A H Q van Dooren

Gouverneur 2020-2021

Rotary International District 1610

 

http://www.rotary.nl/_resources/getfile/mailing/463/4s6dhuts25tspmvsmsbfzdfvvx2d86y5/mailing-3.png

Nieuws van het district

 

Jennifer E. Jones Rotary International’s president for 2022-2023

 

Congratulations to Jennifer E. Jones of the Rotary Club of Windsor-Roseland, Ontario, Canada on being nominated to become Rotary International’s president for 2022-23, a selection that will make her the first woman to hold that office in the organization’s 115-year history. Lees ook hier.

 

Het District zoekt een nieuwe secretaris. Iets voor jou?

 

“Als je gezond nieuwsgierig bent, graag iets bij wilt dragen aan het District en aan Rotary én tijd beschikbaar hebt, is dit wellicht een leuke uitdaging voor jou!”, aldus Corine den Baars, de huidige districtssecretaris.

Lees hier verder.

 

Zaterdag 3 oktober 2020 Inspiratiedag

 

De Rotary Inspiratie dag 2020 zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 3 oktober in Etten-Leur. Het is de bedoeling om op deze dag met jullie, leden van Rotary, in discussie te gaan over nieuwe initiatieven en ontwikkelingen bij Rotary en jullie te helpen bij ingewikkelde zaken. Het verkrijgen van gelden die beschikbaar zijn via de TRF (The Rotary Foundation), ons goede-doelen-fonds, blijkt bijvoorbeeld elk jaar toch weer voor sommige clubs lastig te zijn. De problemen beginnen vaak al met het opzetten van goede projecten. En elk jaar is er weer vraag naar ondersteuning voor leden die zich bereid hebben verklaard om clubsecretaris te worden.

Komend jaar willen we de Alumni een nieuwe impuls geven. In samenwerking met RYLA gaan we hiervoor een uitdagend traject in. Hoe kunnen we jongeren interesseren voor Rotary? We bespreken het graag met jullie. Lees verder.

 

Zaterdag 20 oktober 2020 Rotary Institute digitaal

 

Op zaterdag 10 oktober 2020 van 10.00 tot 12.30 uur kun je thuis of waar dan ook meedoen aan een internationale Rotarybijeenkomst (Institute). Alle Rotarians en Rotaractors en hun partners uit 90 Europese districten zijn uitgenodigd. In een dynamisch, virtueel programma kun je individueel of in clubverband inspiratie opdoen. Ook is er ruimte om kennis en ervaringen te delen. Hier inschrijven (geen kosten).

Rotary without borders

Thema van het Rotary Institute is ‘Rotary without Borders’. We laten zien dat de service en acties van Rotary geen grenzen kennen. Het programma staat in het teken van verbinden, ontmoeten, kennis delen, inspireren, over grenzen heen kijken en samenwerken.

Keuze uit break-out sessies

Je kunt kiezen uit acht break-out sessies, zeven over de area’s of focus van de Rotary Foundation en één sessie over ‘Shaping Rotary’s Future’. In de break-out sessies presenteren we belangrijke projecten van clubs en districten uit heel Europa.

Lees verder.

 

TRF_RGB

 

 

Africa officieel poliovrij!

 

The World Health Organization (WHO) on 25 August announced that transmission of the wild poliovirus has officially been stopped in all 47 countries of its African region. This is a historic and vital step toward global eradication of polio, which is Rotary’s top priority.

After decades of hard won gains in the region, Rotary and its partners in the Global Polio Eradication Initiative (GPEI) — WHO, U.S. Centers for Disease Control and Prevention, UNICEF, the Bill & Melinda Gates Foundation, and Gavi, the vaccine alliance — are proclaiming the milestone an achievement in public health. They offer it as proof that strong commitment, coordination, and perseverance can rid the world of polio.

Now that the African region is free of wild poliovirus, five of WHO’s six regions, representing more than 90 percent of the world’s population, are now free of the disease. Polio caused by the wild virus is still endemic in Afghanistan and Pakistan, in the WHO’s Eastern Mediterranean region.

Lees hier het volledige bericht.

 

Versterk ons team

 

Heb je belangstelling voor de strijd tegen Polio en dan met name met behulp van de ‘End Polio Now Tulpen’ en wil je daar tijd en energie voor vrijmaken? Neem dan vrijblijvend contact op met mij, Corine den Baars, via corine@debadmeesters.com. Ik zoek namelijk iemand die deze boeiende en gezellige functie van mij over wil nemen. Hoor je graag!

 

District Grants, aanvraagperiode sluit strikt op 1 oktober 2020

 

District Grants zijn er van € 500 tot en met € 2.500. Voor lokale of internationale serviceprojecten tussen 1 oktober 2020 en 1 oktober 2021. Bij uitzondering ook aan te vragen voor coronagerelateerde uitgaven, gedaan sinds 15 maart 2020.
De aanvraag is simpel. Slechts enkele noodzakelijke gegevens worden gevraagd. Hier aanvragen.
De aanvraagperiode sluit 1 oktober 2020.

 

Agenda komende evenementen

http://rotary.nl/d1610/activiteiten-agenda/

Save-the-date

 

 

-

18 september 2020, Hoeksche Waard/Binnenmaas/Zwijndrecht Golf Open, klik hier voor info.

-

26 september 2020, Informatiedag Internationale Jeugduitwisselingen, klik hier voor info.

-

27 september 2020, Rotarally Loon op Zand 2020, klik hier voor info.

-

3 oktober 2020, Inspiratiedag, klik hier voor info.

-

10 oktober 2020, Rotary Institute online, klik hier voor info.

 

Uitnodiging voor Informatiedag Rotary Internationale Jeugduitwisseling met Rotary

 

Op zaterdag 26 september 10.30-13.00 uur, inloop vanaf 10.00 uur in het Kalsbeek College, Jozef Israëlslaan 56, 3443 CT Woerden. E-mail: pr@rotaryyep.nl. Voor alle info en inschrijvingen klik hier.

 

10 oktober 2020 Rotary Institute on line

Afbeelding met vrouw, teken, zitten, vasthouden

Automatisch gegenereerde beschrijving

 

https://rotary-institute-amsterdam.eventscase.com/EN/rwb

 

Nieuws uit de clubs

Rotary Club Altena sponsort zorgbus

 

Op 16 juli is de zorgbus overgedragen aan stichting de Molenhof in Werkendam. Onze club heeft hier € 4.000,- aan bijgedragen via een avond met voormalig coureur Robert Doornbos die voor 175 personen vertelde over zijn carrière. De sponsoring heeft een vermelding op de bus opgeleverd en wel op een markante plaats, namelijk de bestuurdersdeur.

 

Sprekerspool

sprekerspool-1

 

In de Sprekerspool vindt u vele deskundigen die een voordracht in de club willen verzorgen. Over tal van Rotary- onderwerpen vindt u daar een spreker. Maak er gebruik van! Voor de lijst klik hier. Heeft u een boeiend verhaal dat u wilt delen met andere Rotarians? Geeft u zich hier op!

 

Vlaggen, banners en roll-ups

vlaggen - kopie (2)

 

v.l.n.r. Beachflag, Rotary banner ‘Doing Good in the World’, Rotaryvlag wit, Rotaryvlag blauw, Roll-up ‘Rotary Doing Good’ (andere vlaggen en banners staan niet op de foto). Bestellen kan hier.

 

Deze nieuwsbrief is gestuurd aan alle Rotarians in RI District 1610, naar het persoonlijke e-mailadres, zoals opgenomen in de ledendatabase LeAd. De nieuwsbrief is vervaardigd door de District Media Commissie.

Aanleveren kopij over komende evenementen en voor de Nieuwsbrief
klik hier. kopij
Kopijsluiting: 1ste van de maand.