© 2025 Rotary in Nederland.
Alle rechten voorbehouden.

25 september

Rotary Club Hillegom Lisse http://www.rotary.nl/hillegomlisse

Verslag bijeenkomst d.d. 25 september 2014. Attendance: 29 leden (ca 60%) en 3 gasten. Jan en Marie-Therese van Knobelsdorff en onze spreekster Natasja Kelder-Faas (jawel de dochter van Pim)

Mimo, biedt de borrel aan omdat hij het fijn vindt ons als gast te kunnen verwelkomen.

Er is vandaag geen loterij voor onszelf. Wel doneren we 2 euro of meer voor SiamCare van Natasja. De opbrengst is 110 euro en 5 US dollar.

Mieke is met Peter Kinkel bij Fred op bezoek geweest. Het valt hem niet mee plat op bed te liggen.

Fietsenproject: er is een B-fiets binnengekomen. Aad heeft beloofd hier een A-exemplaar van te maken. Er wordt nog een fiets aangeboden, ik ben helaas vergeten door wie.

Als je een voorstelling van ons toneelproject in het FIO wilt bijwonen, geef je dan op bij Raya.

Natasja (http://www.thaiseavonturen.nl/) : Ik werk in Thailand voor kinderen die aan HIV lijden of aan de gevolgen daarvan zoals het verlies van ouders. In Thailand wordt de moeder vereerd en als die overlijdt, wat moet je dan? Samen met mijn man en onze 2 zoons (2 en 4 jaar) ben ik vorig jaar in Thailand gaan wonen. Enige tijd eerder waren we daar op vakantie en bezochten een bijeenkomst van Siam-Care. Hun activiteiten spreken ons erg aan en het bleek dat zij graag vrijwilligers hadden. We sprongen in het gat want we zijn nog flexibel. Voordat we aan de slag mochten moesten we een bloedtest ondergaan. Dat geldt ook voor de Thailanders en daarom krijgen er een aantal geen baan omdat ze met het virus besmet zijn. Een oma van 70 jaar is daarom noodgedwongen begonnen met een wasserette aan huis.

Het minimuminkomen in Thailand is 7,50 euro per dag, je moet 7 dagen per week werken. De gezinnen die bij ons komen verdienen zo'n 2,50 euro.

Bijna een half miljoen mensen lijden aan HIV en dat gaat nog steeds maar door. Er zijn al 700.000 mensen overleden. Er is geen seksuele voorlichting zodat men niet weet hoe zich te beschermen. Kinderen met HIV worden gediscrimineerd, ze krijgen geen baan, er is geen hoop.

Mijn man en ik werken met 17 medewerkers, verdeeld over 3 locaties.

In Bangkok wonen veel mensen uit Laos, als die ziek zijn moeten ze terug. In de luxe flats van Bangkok wonen vooral expats, daarnaast zijn er veel sloppenwijken.

We houden ons bezig met:

Family Care – gezinshulpverlening aan wezen, eenzame ouderen. Hiv-geïnfecteerde gezinnen leren we ook hoe de medicijnen te bewaren en in te nemen.

Awareness – voornamelijk seksuele voorlichting.

Community Work – voedsel verstrekken, hygiëne.

Crafts – microkredieten verstrekken zodat men artikelen kan maken die op de markt verkocht worden.

Prison Work – voorlichting.

Educational Sponsorship – ruim 200 kinderen kunnen naar school, Het onderwijs is gratis, maar de boeken enz. moeten worden betaald, en dat werkt niet als je al nauwelijks geld voor eten hebt.

Het werven van fondsen is best lastig. Sponsoring van 1 medewerker betekent gezinshulpverlening voor 70 gezinnen en kost 300 euro per maand.

2 Oktober: Wouter Meijling, hypnose