3 september
Weekbericht bijeenkomst Rotary Hillegom-Lisse 3 september 2015
door Lucienne Lestraden-Middelweerd.
Attendence :24 personen, 56%
Borrel :aangeboden door Jan Berbee, aangezien hij er weer goed opstaat en weer een tijdje naar Frankrijk gaat samen met Lia.
Hans Deul heeft nog maar sporadisch onze clubbijeenkomsten bezocht in verband met prive problemen. Zijn relatie met Liz is stuk gelopen en dit zal ook de komende tijd nog veel energie vragen.
Sprekers: Annemieke de Man en Jan Vos van RC Roelofarendsveen-Alkemade.
Poldertocht:
Op zondag 6 september wordt door RC Roelofarendsveen-Alkemade een poldertocht georganiseerd in samenwerking met de ijsclubs. Unieke wandeltochten van verschillende afstanden door weilanden en boerenerven die normaal niet toegankelijk zijn. Afgelopen jaar hebben er 2000 deelnemers meegedaan en is er 14000,- euro opgehaald voor het Liliane fonds. Voor meer info: http://www.rotary.nl/roelofarendsveenalkemade/
De afgelopen tijd heeft RC R-A een moeilijke tijd doorgemaakt.
Zij hadden 24 leden leden, waarvan er in korte tijd 6 leden vertrokken.
Daarnaast waren er factoren als een stijgende gemiddelde leeftijd, moeite met binnenhalen van nieuwe leden en regelmatig discussie over wie zijn wij en wat moeten/willen wij veranderen.
Dit gaf stof tot ernstig nadenken over het voortbestaan van de club. Zij hebben een procesgroep samengesteld en een aantal discussieavonden georganiseerd.
Hieruit zijn een aantal scenario’s gekomen voor de toekomst van de club.
Na een secuur georganiseerde stemming is er met 51% van de stemmen gekozen voor het volgende scenario:
Bijeenkomsten 1 maal in de 14 dagen, aanvangstijd verlaat, contributie verlaagd en de maaltijden uit de contributie gehaald.
Het gehele proces is heel rustig en gestructureerd uitgevoerd. Het was geen top down besluitvorming maar alles werd plenair gedaan.
De nieuwe vorm is sinds april in werking getreden en is gedurende 1 jaar een experiment waarna het geheel wordt geëvalueerd.
Tot nu toe is de gehele sfeer in de club goed en staat men open voor de verandering.
Onno Draier wint de fles wijn en gaat de fles vanavond hem verloten tijdens het Rotary Happy hour