Districtscommissie Duurzaamheid (DCD)
Taak en doel DCD
De Districtscommissie Duurzaamheid geeft informatie en advies hoe clubs bij hun activiteiten invulling kunnen geven aan duurzaamheid, vanuit Vocational Service (‘duurzaamheid’ van de club en van haar activiteiten) en vanuit de Area of Focus ‘Protecting the environment’.
Werkwijze DCD
De DCD:
- inspireert clubs om concrete actie te ondernemen op het gebied van duurzaamheid (in brede zin),
- deelt via de Signal appgroep informatie en voorbeelden van activiteiten op het gebied van duurzaamheid met de contactpersonen van de clubs, de milieucommissarissen in LeAd.
- brengt diverse speciale dagen op het gebied van environment-gerelateerde onderwerpen onder de aandacht bij clubs,
- helpt clubs helpen met specifieke vragen m.b.t. het verduurzamen van activiteiten
- deelt en verspreidt succesverhalen van clubs op het gebied van duurzaamheid,
- baseert zich op de 17 Sustainable Development Goals om van de wereld een betere plek te maken in 2030, als een mondiaal kompas voor uitdagingen als armoede, onderwijs, biodiversiteit én de klimaatcrisis.
Samenstelling 2025-2026:
Voornaam | Achternaam | Club | Functie |
|---|---|---|---|
Gert-Jan | van Dommelen | Huizen-Gooimeer | co-voorzitter |
Arnout | van Dijk | Op Seyst te Zeist | co-voorzitter |
Caroline | Oosterloo | Utrecht-West | co-voorzitter |
Theo | van ‘t Klooster | Baarn-Soest | co-voorzitter |
Contactadres voor clubs en leden: duurzaamheid@rotary-d1570.nl