In de pers
Elke maand verschijnt er bij ZoGouds.nl een column geschreven door een aantal leden van onze eigen club in samenwerking met de Rotaryclub Gouda.
Hieronder de column van 5 april 2026:
Een (zater)dag uit het leven van een aanstaand clubvoorzitter
Op zaterdag 21 maart, het begin van de lente en meteen ook een prachtige zonnige dag, kwamen 65 inkomend voorzitters van het district Midden-Nederland waar Rotary Gouda Bloemendaal en Rotary Centrum toe behoren bij elkaar in Antropia in Driebergen-Rijsenburg. De aanleiding voor zo’n grote opkomst was de jaarlijkse President Elect Learning Seminar kortweg PELS.
Als inkomend voorzitter is mij vanaf het begin op het hart gedrukt om vooral deel te nemen aan de PELS bijeenkomst. Het geeft je veel inzicht in wat Rotary op districtsniveau doet. En het is ook inspirerend om zoveel nieuwe voorzitters uit de verschillende regio’s te ontmoeten. Dan kom je graag vroeg uit de veren om half 9 stipt aanwezig te zijn.
De inkomend gouverneur begon de dag enthousiast en voortvarend. We zijn “people of action” en onze ambitie is om blijvende impact te creëren. Dat is niet de aangeboden cheque maar de positieve verandering op de langere termijn door onze acties. In korte pitches werden verschillende onderwerpen geïntroduceerd. End Polio Now is een bekende en succesvolle wereldwijde actie van Rotary maar ook initiatieven als de ShelterBox met hun focus op strategische opslag van essentiële spullen bij rampen kregen aandacht.
Na het ochtendprogramma was het mogelijk om ons te verdiepen in zaken als Ledenwerving, communicatie en Jeugd. Het was interessant om te zien dat ondanks de strakke structuur die zo’n grote organisatie als Rotary bij elkaar houdt, de clubs zo verschillend zijn in waarop zij zich focussen en waar ze voor gaan. De rode draad was wel dat veel aankomende voorzitters zich druk maken over het aantrekken en behouden van nieuwe leden. Ook beschreven zij momenten dat de club zich opnieuw moest uitvinden. Het bijzondere was dat dit dan bij elke club ook weer gelukt is. Goed om deze inzichten met elkaar te delen.
Al met al een inspirerende dag met mooie ontmoetingen. En het is ook goed om in de praktijk te zien wat een krachtige organisatie Rotary wereldwijd is.
Eerdere columns:
Column van 5 maart 2026: Meer dan een carrière: waarom ‘Service Above Self’ juist nu telt.
Column van 8 Februari 2026: 100 jaar
Column van 10 Januari 2026: Rotary Fellowship, wat is dat eigenlijk?
Column 6 December 2025: "Rotary Internationaal"
Column 6 November 2025 "Toekomstperikelen"
Column 5 Oktober 2025 "Organisatiekracht"
Column 7 September 2025 "Unite for Good - meer dan ooit nodig"
Column 6 Augustus 2025 "Rotary maakt zich op voor de Goudse Santa Run 2025"
Column 2 Juli 2025 "Rotary en beroepsmatige inzet: wat is Vocational Service?"
Column 8 Juni 2025 "Service above self"
Colum 7 Mei 2025 "De jeugd heeft de toekomst"
Column 12 April 2025 "Rotary & Vitaliteit"
Column 5 Maart 2025 "Rotary en Integriteit"
Column 5 Februari 2025 "Roterend Rotary"
Column 2 Januari 2025 "Verknocht aan Rotary"
Column 10 December 2024 "Tradities behouden of aanpassen"
Column 10 November 2024 - "Santa Moves You!"
Column 6 Okober 2024 - "Een stevig Rotary fundament"
Column 7 September 2024 - "Rotary en reizen"
Column 8 Augustus 2024 - "De Rotary draait door"
Column 3 Juli 2024 "Duurzaam is wenselijk"
Column 9 Juni 2024 "4-4-2 of 4-3-3"
Column 5 Mei 2024 "Rotary en werken met de jeugd"
Column 11 April 2024 "Is Rotary iets voor mij?"
Column 16 Maart 2024 "Weet u wat Rotary is?"
Column 9 Februari 2024 "Doofblindendag"