© 2025 Rotary in Nederland.
Alle rechten voorbehouden.

23 juni

Weekbericht van de bijeenkomst op 23 juni 2016 in Villa Flora te Hillegom door Charles Hulsebosch.

Marianne Stelder gaf de borrel omdat ze jarig geweest is.

Attandance 53%

Vervolgens kreeg Paul Groen het woord  over “zijn” bank, de Rabobank. En wel in grote lijnen de toekomst van niet alleen de Rabobank maar het bankwezen in het algemeen. Om te beginnen, constateert Paul woelige tijden, nieta lleen door de toegenomen concurrentie maar door het gehele  wereldbeeld  van nu.

Rabo NL heeft plm 9 miljoen klanten waarvan er plm 1.9 miljoen lid van de bank zijn. Door middel van een strakke en korte hierarchie naar het hoofdbestuur is een flexibele en relatief  snelle besluitvorming mogelijk, daarbij mede geholpen door de Algemene Ledenraad, die drie maal per jaar samenkomt, en daarmee het contact met  -  en de invloed  van de klanten op het te voeren beleid  optimaliseert.

Natuurlijk was de spreekbeurt van Paul  ook ‘n beetje een oratio pro domo, maar hij maakte heel duidelijk, dat de Rabobank een veranderende bank is, die ook z’n maatschappelijke verantwoording neemt en daaraan actief werkt.

Dat neemt niet weg, dat ook de Rabobank  dient te bezuinigen, en dat onder meer bereikt door nog efficienter te werken, plm 90% van de interne processen virtueel doet plaatsvinden; online en mobiel bankieren promoot, mede waardoor minder persoonlijk contact nodig is en er last but not least  op personeelskosten kan worden bezuinigd door in de komende jaren ongeveer 12000 arbeidsplaatsen te laten verdwijnen; dat is plm 9% van het gehele medewerkersbestand! In de tamelijk nabije toekomst  bestaan de bankmedewerkers hoofdzakelijk uit front—en midoffice personeel.

Tot slot enkele cijfers: In de Bollenstreek wordt door de Rabobank voor plm 328miljoen Euro leningen en kredieten verstrekt; aan dividend plm 4 miljoen uitgekeerd en daarboven plm 144.000 Euro aan sponsoring van diverse aard besteed.

Tot slot: wij allen zullen er aan moeten wennen, dat het contact met onze banken steeds technischer en minder persoonlijk gaat worden, wat schrijver dezes jammer vindt.

volgende week donderdag geen club, bestuurswissel zaterdag 2 juli.