Cuneraconcert vol warmte en hoop

De VIOOL en de LIEFDE – Cuneraconcert vol warmte en hoop.

Op 2 januari 2026 vormt De Cunerakerk opnieuw het decor voor het Cuneraconcert, een groots muzikaal evenement dat traditiegetrouw wordt georganiseerd door Rotary Rhenen-Veenendaal. Dit benefietconcert brengt musici van hoog niveau samen en staat dit jaar opnieuw in het teken van twee lokale goede doelen: Voedselbos Rhenen-Elst en Hospice Berkenstein.

A group of people in a church

AI-generated content may be incorrect.

Het belooft wederom een mooie avond te worden met stukken van:

·

Johan Wagenaar, 1862-1941, geboren in Utrecht. Ouverture voor “De Cid”. Heerlijk om naar te luisteren!

·

Johannes Brahms, 1833-1897, Hamburg, de “Neue Deutsche Richtung”. We gaan luisteren naar: Dubbelconcert (Viool en Cello) in A, Opus 102, thema ‘frei aber einsam’. 

·

Jean Sibelius, 1865-1957, Fins. We gaan luisteren naar: 1e Symfonie uit 1899, Melodramatisch.

Het Cuneraconcert staat bekend om zijn toegankelijke programmering en het inspirerend enthousiasme van het Jeugdorkest Nederland. Samen met twee winnaressen van het Prinses Christina concours Diana Fakour (viool) en Emma Naegele (cello) wordt het prachtige dubbelconcert van Brahms uitgevoerd, herkenbare en aansprekende muziek.

Two women playing instruments on a stage

AI-generated content may be incorrect.

Onder leiding van dirigent Jurjen Hempel worden drie romantische en oorstrelende stukken uitgevoerd door het Jeugdorkest Nederland. Hempel is al meer dan 25 jaar actief als dirigent en muzikaal leider van het Jeugdorkest Nederland en heeft in die periode talloze concerten en projecten op zijn naam staan. Zijn betrokkenheid en ervaring geven het Cuneraconcert een herkenbare kwaliteit en continuïteit.

A person holding a stick

AI-generated content may be incorrect.

Met de opbrengst van het concert worden twee goede doelen gesteund: Voedselbos Rhenen-Elst zet zich in voor duurzame voedselproductie en biodiversiteit in de regio, terwijl Hospice Berkenstein zich dagelijks inzet voor mensen in hun laatste levensfase en hun naasten. Met de keuze voor deze doelen benadrukt Rotary Rhenen-Veenendaal haar maatschappelijke en lokale betrokkenheid.

Het Cuneraconcert is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde in de regio en trekt jaarlijks een breed publiek. Bezoekers kunnen rekenen op een bijzondere muzikale avond in de monumentale setting van de Cunerakerk, waarbij cultuur en maatschappelijke betrokkenheid hand in hand gaan.

Het concert vindt plaats op 2 januari 2025 om 20:00 uur in de Cunerakerk in Rhenen. Kaarten en nadere informatie zijn te vinden via www.cuneraconcert.nl.