Feestelijke overdracht Gouverneurschap
Nieuwe District Gouverneur Rotary District 1560;
Patty van Vierzen
Op 1 juli startte officieel ons nieuwe Rotaryjaar en dat betekent ook nieuwe gezichten bij verschillende functies in het districtsbestuur. Want Rotary staat immers voor: beweging/rotatie.
Op een feestelijke bijeenkomst 29 juni 2026 in Harderwijk droeg District Gouverneur Bert Meijer de gouverneursketen over aan Patty van Vierzen, in het bijzijn van het districtsteam, veel clubvoorzitters, Rotaryclub Ermelo de clubgenoten van Patty, oud-Gouverneurs, familie en coördinatoren Jeugd. Voor deze speciale gelegenheid was ook onze Zone Director Harriette Verwey aanwezig. Op een bijzondere locatie bij Broekhuis Volvo in Harderwijk, mogelijk gemaakt door Rotarian Joost Fraanje.
Het programma startte om 17.58 uur stipt (zo stond in de uitnodiging vermeld) met een muzikaal onthaal door het Hound Dog Duo. De Rotaryclubleden Ermelo serveerden de gerechten aan alle gasten. En Lex Kerssemakers, voormalig Chief Commercial Officer van Volvo Cars Corporation nam ons in zijn lezing in interview-vorm met Joost Fraanje, mee in “De automobielindustrie in transitie, van globalisering naar regionalisering” de ontwikkelingen die de autobranche doormaakt.
Bert Meijer gaf ons een terugblik op zijn Rotaryjaar 2025-2026 en zijn Rotaryjaar 2023-2024. Als dank voor zijn grote inzet als District Gouverneur gedurende beide Rotaryjaren ontving Bert uit handen van onze Zone Director Harriette Verwey een PHF 2 saffieren. Bijzonder daaraan is dat ook de vorige PHF van Bert werd uitgereikt door Harriette Verwey.
Patty van Vierzen gaf een vooruitblik op haar Rotaryjaar 2026-2027. En het was duidelijk dat haar clubgenoten zeer verguld zijn met haar nieuwe functie binnen Rotary en met haar als clubgenoot.
De twee nieuwe districtbestuurders werden bijzonder welkom geheten; Gertie en Huub Savelkoul, zij zijn vanaf 1 juli a.s. AG Regio 3.
Op de website van het district staat de volledige lijst met alle districtbestuurders.
Een PHF 1 saffier werd uitgereikt aan Herman Stiggelbout die afscheid neemt als ambassadeur voor End Polio Now, voor zijn grote inzet voor EPN en zijn bijdrage aan de Grote Staf van het district.
Patty reikte als eerste daad in haar Gouverneursjaar een welverdiende PHF uit aan 2 clubgenoten; Sven en Bernadette Gravendeel voor hun grote inzet voor Rotary en Rotaryclub Ermelo.
Daarna de uitreiking door Patty van de Rotary Award voor Joost Fraanje
voor zijn bijdrage aan de organisatie van de gouverneursoverdracht.
En dan volgde nog de uitreiking van het bijzondere handgemaakte gouverneursgeschenk voor alle Rotaryclubs die aanwezig waren.
Voor alle Grote Stafleden had Bert Meijer als dank voor hun inzet en de plezierige samenwerking een doos fair trade chocolade.
Rotaryclub Ermelo werd door allen met applaus bedankt voor hun geweldige organisatie en het warme welkom aan alle gasten.
Het was een bijzonder geslaagde en sfeervolle avond met inspirerende woorden en prachtige live muziek.
KLIK OP DEZE REGEL VOOR EEN FOTO REPORTAGE VAN DIT GEBEUREN
Note: Districtbestuur heeft in het kader van duurzaamheid gekozen om geen bloemboeketten meer uit te reiken maar fair trade chocolade.