rcva - weekbericht 26 mei 2025

RC VINKEVEEN-ABCOUDE
www.rotary.nl/vinkeveenabcoude
Weekbericht
Jaargang 53, nummer 28
Clubjaar 2024-2025
Secretariaat: Sary Witteveen & June de Zilwa
T Sary: M 06-48648648
E scwitteveen@planet.nl
T June: M 06-24656651
E junedezilwa@gmail.com
Maandag 26 mei 2025
ATTENDANCE INFORMATIE: aanwezig (x) en afwezig (o) Aanwezig: 14 van 18 = %
o Jeroen Berkhout x Lenno Bos x Marc de By x June De Zilwa x Nico van Geest x Inge Gransbergen
| x Orlanda Lie x Luuc Mur x Henny de Roos x Cornelie Runia x Roos Schoemaker x Charlotte Smit o Martien Stigter | x Trudeke Struijk x Kees Telkamp o Nico Veenman x Sary Witteveen o Rob Veenenberg |
Verslag van clubzaken dd 16 juni 2025
1. Opening, ingekomen stukken en vaststellen van agenda
· mail van een Amerikaanse onderzoeker (Rotaract lid) om onderdak in de omgeving van Amsterdam voor de maanden december 2025 en januari 2026. Henny heeft mogelijk belangstelling.
· Verzoek van een Rotarian uit Winterswijk die deze zomer naar Abcoude verhuist met verzoek onze club te komen bezoeken, en eventueel lid te worden
· jaarprogramma: 23 -6 bezoek Bovenlanden met eten vooraf in de Schans; 30-6 BBQ bij Luuc, aanvang 18:00-18:30 met partner( Sary inventariseert); 1ste bijeenkomst na de zomer 8 september. Idee voor programma nieuw clubjaar: rondleiding door Gilde van Abcoude (Frans van Vliet)
2. Weekbericht van 2 juni 2025
Met dank aan June vastgesteld
3. 3-minutenpraatjes
Lenno heeft Jan Derkman gesproken en we krijgen de groeten
Charlotte leest het nieuwe boek ‘de Wisselwachter’ van Geert Mak en beveelt dit van harte aan.
Nico vG is een weekend in Oisterwijk en omgeving geweest en is daar enthousiast over.
Kees Telkamp is zeer treffend geportretteerd door zijn buurtgenoot Koenraad Schiphorst.
Orlanda heeft nog steeds een egel in de tuin, die onzichtbaar lijkt te zijn maar nu met wildcamera en zijn voederhok is te traceren.
Henny maakt zich zorgen om het de mentaliteit van de feestgangers van Vinkefest omdat zij al het vuil achterlaat in de natuur terwijl er volop containers staan.
Roos vertelt van haar terugvlucht uit Malaga met een opstandige pasagier
Sary vertelt van de landdag van Kunst in de Kamer in Rotterdam waar veel aanstormend talent was te horen.
4. Voorbereidingen Nieuw clubjaar 2025-2026
A. Hoe ziet de nieuwe bestuursstructuur eruit?
We gaan experimenteren met een roulerend voorzitterschap en secretariaat. Voorstel is om per maand te rouleren. Nico vG zal een schema maken. Formeel blijven Marc en Sary resp voorzitter en secretaris. Na enige discussie stellen we vast dat het komend jaar een transitiejaar wordt waarin we experimenteren en kijken of de club nog toekomst heeft.
B. Hoe gaan we de programmacommissie 2025-2026 organiseren?
Luuc stopt met de programma commissie. Lenno, Marc en Henny zijn bereid het jaarprogramma te verzorgen. Henny oppert de directeur van Samens te vragen Het sprekerspanel van Rotary kan ook sprekers leveren.
C. Pijler activiteiten en projecten
Vaststellen van de goede doelen (activiteiten en projecten) voor het komend jaar We kiezen voor 1 activiteit komend jaar en besluiten wederom de kroegen bridge drive te organiseren volgend jaar. We schrappen het concert met pijn in het hart. De club is te klein om beide activiteiten uit te voeren.
· De opbrengst van de bridgedrive ( ca. €4000) is aan de volgende lokale doelen besteed: €2500 aan Angstelborgh. De resterende middelen ( ca €1500) aan resp Nieuw talent orkest, Kinderkamp, Repaircafé, Krijg de kleertjes, De Bovenlanden
· We besluiten de Bridgeclub een banner te schenken voor de samenwerking bij het organiseren van de bridgedrive.
· De tulpenbollenactie zullen we besteden aan de Angstelborgh
D. Pijler Ledenwerving en fellowship (zie ook de scenario’s in de Clubevaluatie). De ervaring van de afgelopen jaren leert dat het erg moeilijk is nieuwe leden te werven, laat staan te behouden, en de club weer meer levensvatbaar te maken. Naar aanleiding van de discussie hierover melden Charlotte en Luuc dat zij hun lidmaatschap opzeggen miv het nieuwe clubjaar.
E. Pijler PR
Interne communicatie: Rotary App en Website: Marc, Sary en Trudeke zullen zich buigen over de actualiteit van de website.