rcva-weekbericht 14 september 2026

RC VINKEVEEN-ABCOUDE
www.rotary.nl/vinkeveenabcoude
Weekbericht Jaargang 55, nummer 2
Clubjaar 2026-2027
Voorzitter: Marc de By (marc@dbt.nl)
Secretariaat: Inge Gransbergen-Hafkamp (Inge.hafkamp@planet.nl)
wisselend secretaris: Cornelie Runia
Maandag 14 september 2026
ATTENDANCE INFORMATIE: aanwezig (x) en afwezig (o) Aanwezig: 10 van 14 = 71%
x Lenno Bos x Marc de By 0 June De Zilwa x Nico van Geest 0 Inge Gransbergen | x Orlanda Lie 0 Henny de Roos x Cornelie Runia x Roos Schoemaker x Trudeke Struijk | x Kees Telkamp 0 Nico Veenman 0 Sary Witteveen x Rob Veenenberg |
1.Opening.
2. Mededelingen van het bestuur:
De voorzitter heet iedereen van harte welkom. De gouverneur bezoekt onze club op 21 september en eet dan mee. Cornelie is secretaris tijdens deze bijeenkomst. Besproken wordt dat – wanneer er mededelingen van persoonlijke aard zijn opgenomen in het weekbericht – deze uit privacy overwegingen niet op de website hoeven te worden geplaatst. Daarom wordt besloten dat weekberichten kort en zakelijk zullen zijn en alleen het verslag van clubzaken uitgebreid zal zijn.
Drie minuten praatjes
Kees deelt mee dat de nieuwe locatie van de Voedselbank is opgeleverd. Hij heeft als eerste een bankje in de tuin waarin voedsel voor de Voedselbank kan worden gestopt. Er zit intussen al heel wat in. Aan het project van deze bankjes zal aandacht worden besteed in lokale bladen.
Lenno vertelt dat Diemen 800 jaar bestaat en dat hij met zijn sportclub in het kader van de feestelijkheden een demonstratie heeft gegeven.
- Wereld opschoondag 19,20 september
Rob wil eventueel op zaterdag meedoen aan deze actie in Vinkeveen.
3. Het schema voor het roterend voorzitterschap en notulist
Het schema wordt besproken. Het schema is een uitgangspunt. Het is mogelijk onderling te ruilen.
4. Tulpenbollenactie
Besloten wordt om 14 doosjes tulpenbollen te bestellen. Iedereen neemt 1 doosje af. Wat overblijft wordt aan de Angstelborgh gedoneerd. Daar worden ze door de tuingroep in de tuin geplant.
5. Financiën
Nico licht het Jaarverslag van de Club en van de Stichting toe. De kascommissie zal zich hier ook nog over buigen. Nico wordt met een hartelijk applaus bedankt voor zijn werkzaamheden.
6. Verslag en afspraken n.a.v. de vorige clubzaken bijeenkomst.
De afspraken worden doorgenomen. Besproken wordt dat het praktisch zou zijn als het e-mail adres van de club op “secretariaat Rotary Vinkeveen en Abcoude” zou staan en niet op het e-mailadres van de secretaris. Marc zal nakijken hoe het secretariaat op de website staat vermeld en wat de mogelijkheden zijn.
De verdeling van de functies zoals deze in het verslag staan vermeld, is akkoord. Marc zegt dat deze bij de KvK nu juist zijn vermeld.
7. Bespreking programma en activiteiten voor het komend jaar
* wel of geen open avond?
* hoe zorgen we voor voldoende publiek als er gastsprekers komen?
Vastgesteld wordt dat er minimaal 15 personen aanwezig moeten zijn om een gastspreker te laten komen. Iedereen vraagt daarom in zo’n geval partner of vrienden om te komen.
Rob wil een verslavingsdeskundige vragen om tijdens een clubavond over zijn werk te vertellen. Misschien zou dit een onderwerp zijn voor een open avond.
Verder wordt besproken dat Koen Marques wel wil komen spreken en dat Vocational nog ingepland kan worden. Orlanda stelt voor het boek : “Zin van het leven” van Fokke Obbema met elkaar te bespreken.
b. kroegen bridgedrive (Cornelie)
Desgevraagd zegt Cornelie dat zij vanwege de verantwoordelijkheid die zij voelt nog een jaar de Kroegendrive wil trekken. Zij hoopt wel op positiviteit en inzet van de clubleden.
c. jeu de boules voorstel
Trudeke licht de opzet en de begroting van het toernooi toe. Het toernooi zou op een middag kunnen worden gehouden. Maximaal 60 mensen kunnen meedoen. Bij een inschrijvingsgeld van € 20 zou het evenement ongeveer € 1000,- op kunnen brengen. Het goede doel zou de Brandweer van de Rond Venen kunnen zijn. Iedereen is enthousiast. Zij gaat verder praten met Wout Wessel. Het toernooi zou in september volgend jaar kunnen worden gehouden.
d. stratenplan voedselbank ; duo presentatie 2 november
Melchior Moens houdt op 2 november een presentatie over de bankjes en het stratenplan,
Kees heeft in zijn 3 minuten praatje dit plan en de stand van zaken reeds toegelicht.
e. oproep goede doelenprojecten
Besloten wordt dat de PR-Commissie via de lokale bladen een oproep zal plaatsen voor het aanvragen van een subsidie bij onze club van max. 500 euro. Het gaat om lokaal, sociaal-maatschappelijk projecten die binnen een jaar verwezenlijkt kunnen worden.
f. steun voor Nepal
Lenno vertelt dat degene die een bijdrage voor Nepal heeft gevraagd een website heeft. Daar wordt de wijze waarop hulp wordt geboden duidelijk gemaakt. Marc heeft de link naar de website aan iedereen doorgestuurd. Volgende week wordt een donatie € 250,- besproken.
g. update bruiscafé; eerste activiteit gepland voor 21 januari 2027 met Patrick Lodiers
Nico gaat naar de bijeenkomst op 21 januari.
8. wvttk
9. Rondvraag
10. Sluiting